Zełenski wręczył przewodniczącemu Rady Europejskiej Order „Za zasługi”

Zełenski wręczył przewodniczącemu Rady Europejskiej Order „Za zasługi”

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski wręczył Przewodniczącemu Rady Europejskiej Charlesowi Michelowi Order „Za zasługi” I stopnia.

Ceremonia wręczenia odbyła się podczas konferencji prasowej przywódców w Kijowie, informuje korespondent Ukrinform.

„To dla mnie zaszczyt wręczyć dziś Panu Prezydentowi Charlesowi Michelowi Order „Za zasługi” I stopnia. Dziękuję za przywództwo i dziękuję za takie przywódcze wsparcie Ukrainy, naszej stabilności, naszej niepodległości, naszego narodu” — powiedział Zełenski.

Prezydent uważa Charlesa Michela za prawdziwego przyjaciela Ukrainy i poinformował, że podczas obecnej wizyty szefa Rady Europejskiej na Ukrainie miały miejsce znaczące negocjacje i dialog.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

„Dziękuję Panie Prezydencie, dziękuję wszystkim Europejczykom, całemu społeczeństwu Europy, przywódcom Europy za wszelkie wsparcie – militarne, polityczne, finansowe, humanitarne, które jest udzielane naszemu państwu, naszemu narodowi i pomaga nam zachować życie, zachować stabilność naszej obrony i zachować stabilność społeczną” – podkreślił głowa państwa.

Jak informowaliśmy, w czwartek z wizytą na Ukrainie przebywał przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-