Zełenski wręczył przewodniczącemu Rady Europejskiej Order „Za zasługi”

Zełenski wręczył przewodniczącemu Rady Europejskiej Order „Za zasługi”

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski wręczył Przewodniczącemu Rady Europejskiej Charlesowi Michelowi Order „Za zasługi” I stopnia.

Ceremonia wręczenia odbyła się podczas konferencji prasowej przywódców w Kijowie, informuje korespondent Ukrinform.

„To dla mnie zaszczyt wręczyć dziś Panu Prezydentowi Charlesowi Michelowi Order „Za zasługi” I stopnia. Dziękuję za przywództwo i dziękuję za takie przywódcze wsparcie Ukrainy, naszej stabilności, naszej niepodległości, naszego narodu” — powiedział Zełenski.

Prezydent uważa Charlesa Michela za prawdziwego przyjaciela Ukrainy i poinformował, że podczas obecnej wizyty szefa Rady Europejskiej na Ukrainie miały miejsce znaczące negocjacje i dialog.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

„Dziękuję Panie Prezydencie, dziękuję wszystkim Europejczykom, całemu społeczeństwu Europy, przywódcom Europy za wszelkie wsparcie – militarne, polityczne, finansowe, humanitarne, które jest udzielane naszemu państwu, naszemu narodowi i pomaga nam zachować życie, zachować stabilność naszej obrony i zachować stabilność społeczną” – podkreślił głowa państwa.

Jak informowaliśmy, w czwartek z wizytą na Ukrainie przebywał przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-