Ambasador RP na Ukrainie uczcił pamięć poległych w katastrofie w Browarach

Ambasador RP na Ukrainie uczcił pamięć poległych w katastrofie w Browarach

Ukrinform
Ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki uczcił pamięć poległych w katastrofie śmigłowca, który spadł na teren przedszkola w Browarach.

Poinformował o tym korespondent Ukrinform z miejsca zdarzenia.

Cichocki przybył na miejsce zdarzenia i złożył kwiaty pod bramą przedszkola.

„Dyplomaci to przede wszystkim ludzie. Nie ma większej tragedii niż chowanie swoich dzieci. Przyjechałem złożyć kondolencje ofiarom i uczcić pamięć zmarłych” – powiedział Cichocki.

Jak poinformował Ukrinform, w środę w Browarach obwodu kijowskiego helikopter spadł w pobliżu przedszkola i budynku mieszkalnego. W wyniku katastrofy lotniczej zginęli minister spraw wewnętrznych Denys Monastyrski, jego pierwszy zastępca Jewgienij Jenin oraz sekretarz stanu w MSW Jurij Lubkowycz.

W wyniku katastrofy samolotu, według wstępnych danych, zginęło 16 osób, w tym troje dzieci.

Więcej o tragedii w Browarach przeczytasz w relacji Witalija Tkaczuka - Katastrofa helikoptera: deszczowy dzień w przedszkolu przy szkole nr 10.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-