Zełenski spotkał się z Johnsonem w Pałacu Maryjskim

Zełenski spotkał się z Johnsonem w Pałacu Maryjskim

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Pałacu Maryjskim z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem - informuje Kancelaria Prezydenta, donosi Ukrinform.

We wtorek do Kijowa przybył premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

O godzinie 19:00 w Pałacu Maryjskim spotkali się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson z przedstawicielami mediów.

Podczas rozmów z prezydentem Ukrainy Johnson obiecał znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie sporu z Moskwą i „unikać dalszego rozlewu krwi”.

Przypomnijmy, w okresie poprzedzającym wizytę Johnsona w ukraińskiej stolicy rząd brytyjski ogłosił przeznaczenie 88 milionów funtów (ponad 118 milionów dolarów) na promowanie stabilnego zarządzania Ukrainą i niezależności energetycznej od Rosji.

Johnson ma również nadzieję na rozmowę z Putinem podczas wizyty w Moskwie jeszcze w tym tygodniu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-