Andrzej Duda zapewnił Wołodymyra Zełenskiego, że Ukraina może liczyć na wsparcie Polski

Andrzej Duda zapewnił Wołodymyra Zełenskiego, że Ukraina może liczyć na wsparcie Polski

Ukrinform
Warszawa odrzuca koncepcję stref wpływów i wspiera Ukrainę na drodze do integracji europejskiej – napisał na Facebooku Prezydent Polski Andrzej Duda w piątek po rozmowach w „Wiśle” z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim - informuje Ukrinform.

„Powiedziałem prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu, że Ukraina może liczyć na wsparcie Waszego kraju. Polska odrzuca koncepcję stref wpływów i popiera pełną euroatlantycką integrację Ukrainy” – napisał Andrzej Duda.

Podziękował również Prezydentowi Zełenskiemu za „cenną wizytę i konstruktywne konsultacje”.

Jak poinformował Ukrinform, w dniach 20-21 stycznia w Polsce, na terenie rezydencji „Wisła”, spotkali się Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i Prezydent Polski Andrzej Duda.

Według Kancelarii Prezydenta Ukrainy, szefowie państw skupili się na omówieniu sytuacji bezpieczeństwa i ważnych kwestii stosunków dwustronnych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-