Stany zatwierdziły dodatkową pomoc obronną dla Ukrainy na 200 mln USD – CNN

Stany zatwierdziły dodatkową pomoc obronną dla Ukrainy na 200 mln USD – CNN

Ukrinform
W ciągu ostatniego miesiąca administracja USA potajemnie wdrożyła proces zatwierdzenia i uzgodnienia dodatkowych 200 milionów dolarów wsparcia obronnego dla Ukrainy.

Informacja została podana przez CNN, która powołała się na cztery źródła zaznajomione z informacją, donosi Ukrinform.

„Pod koniec grudnia administracja Bidena milcząco zatwierdziła przyznanie dodatkowych 200 milionów dolarów na bezpieczeństwo Ukrainy" - czytamy w publikacji.

Wyjaśniono, że nowy pakiet wsparcia umożliwia przekazywanie Ukrainie tych samych produktów obronnych, które Stany Zjednoczone dostarczały w przeszłości, w tym broni śmiercionośnej. Obejmują one broń strzelecką i amunicję, a także łączność, sprzęt medyczny, części zamienne i inną pomoc. Decyzja została zatwierdzona na kilka tygodni przed rozpoczęciem przez Stany Zjednoczone i Rosję rozmów na temat sytuacji bezpieczeństwa w Europie.

Według dwóch źródeł CNN, administracja Bidena poinformowała Kongres na początku stycznia, że​zatwierdzono nową pomoc dla Ukrainy, co musi być wykonane zgodnie z procedurą. W raporcie stwierdzono, że zostało to również zrobione potajemnie.

Anonimowi urzędnicy dodali, że dostarczenie pomocy zajmie trochę czasu.

Przypomnijmy, na początku września, podczas wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych, Joe Biden zapowiedział, że Ukraina otrzyma dodatkową pomoc obronną o wartości 60 mln USD. W grudniu Pentagon poinformował o wysłaniu ostatniej transzy przesyłki.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-