Duda nie wyklucza żadnego scenariusza na granicy ukraińsko-rosyjskiej

Duda nie wyklucza żadnego scenariusza na granicy ukraińsko-rosyjskiej

Ukrinform
Polskie władze nie wykluczają możliwości rozwoju sytuacji na granicy Ukrainy z Rosją i ścisłej współpracy z naszym państwem - powiedział Polskiemu Radiu szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot - informuje Ukrinform.

Według niego Andrzej Duda otrzymuje informacje o sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej - zarówno od polskich służb, jak i od sojuszników Polski.

„Nie wykluczamy teraz żadnych opcji. Sytuacja jest poważna. Ściśle współpracujemy z Ukrainą. Przed świętami Prezydent (Duda - red.) spotkał się z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim w formacie Trójkąta Lubelskiego. W najbliższym czasie to nie ostatnie kontakty, współpraca jest bardzo intensywna” – powiedział Szrot.

Podkreślił, że Prezydent RP zdecydowanie popiera Ukrainę „jeśli chodzi o zachowanie jej integralności terytorialnej i systemu demokratycznego".

Jak donosi Ukrinform , szef Biura Polityki Międzynarodowej przy Prezydencie RP Jakub Kumoch powiedział, że w 2022 roku Andrzej Duda będzie bardziej aktywny w stosunkach z Ukrainą i Litwą.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-