Pentagon mówi o zwiększeniu liczebności wojsk rosyjskich wokół Ukrainy

Pentagon mówi o zwiększeniu liczebności wojsk rosyjskich wokół Ukrainy

Ukrinform
Stany Zjednoczone nadal monitorują przemieszczanie się wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą, a także rejestrują wzrost ich liczebności – powiedział w poniedziałek podczas briefingu w Pentagonie rzecznik Departamentu Obrony USA John Kirby, donosi korespondent Ukrinform.

„W dalszym ciągu z dużym niepokojem obserwujemy przemieszczanie się rosyjskich jednostek wojskowych w pobliżu granicy z Ukrainą” – powiedział rzecznik Departamentu Obrony USA.

Poproszony o wyjaśnienie szacunków Pentagonu co do wielkości sił rosyjskich, Kirby powiedział, że nie poda obecnie konkretnych liczb, ale powiedział, że nadal rosną.

„Obserwujemy to uważnie, a jeśli chodzi o liczby, nie podałbym szacunków z tej trybuny, co dokładnie widzimy. Ale mogę powiedzieć, że nadal widzimy ruch, nadal obserwujemy wzrost ich sił” - powiedział rzecznik Pentagonu.

Kirby podkreślił, że siły rosyjskie w pobliżu granicy z Ukrainą mają połączoną strukturę: „Mam na myśli to, że jednostki różnych rodzajów wojsk nadal są skoncentrowane w pobliżu granicy z Ukrainą”.

W związku z tym po raz kolejny wezwał rosyjskie kierownictwo do „bardziej przejrzystego” działania i zamiarów sił rosyjskich. Kirby podkreślił też, że wszelkie kroki podjęte przez Rosję w celu eskalacji wywołałyby poważne nastawienie ze strony Stanów Zjednoczonych, sojuszników i partnerów.

Przypomnijmy, strona ukraińska szacuje, że Rosja skoncentrowała około 40 batalionowych grup taktycznych i 115 000 żołnierzy w pobliżu granic Ukrainy, w tym na tymczasowo okupowanych terytoriach Krymu oraz w obwodach donieckim i ługańskim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-