Ukraina na pewno zostanie członkiem NATO - Minister Obrony

Ukraina na pewno zostanie członkiem NATO - Minister Obrony

Ukrinform
Ukraina powinna kontynuować reformy, które prędzej czy później zapewnią jej przystąpienie do NATO, mimo że dziś w Sojuszu nie ma konsensusu politycznego w sprawie członkostwa naszego kraju – powiedział podczas piątkowej wizyty w Waszyngtonie minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow, donosi korespondent Ukrinformu.

„Decyzja o przystąpieniu Ukrainy do NATO może być podjęta tylko w drodze konsensusu sojuszników i będzie to decyzja polityczna” – powiedział minister obrony.

Według niego, dziś taka decyzja polityczna nie jest na porządku dziennym aliantów.

„Ale to nie znaczy, że powinniśmy zapomnieć o postanowieniach Konstytucji Ukrainy, że naszym celem i zadaniem jest wstąpienie do NATO – i to nie tylko ze względu na komponent bezpieczeństwa. NATO to nie tylko sojusz wojskowy, to kwestia rozwoju demokracji, gospodarki, kwestii humanitarnych” – podkreślił Reznikow.

Dlatego według niego zadaniem Ukrainy jest przeprowadzenie reform, tak aby de facto była gotowa do członkostwa w Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego.

„I prędzej czy później zostanie podjęta decyzja polityczna” – dodał Reznikow.

Przypomnijmy, minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow odbył w dniach 18-19 listopada w Waszyngtonie kilka ważnych spotkań z kierownictwem Pentagonu, Departamentu Stanu USA oraz Kongresu USA. W szczególności omówiono możliwości wzmocnienia partnerstwa strategicznego między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi, a także praktyczne zastosowanie mechanizmów wsparcia państwa ukraińskiego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-