Zełenski - otoczenie Putina nie chce, żebyśmy się spotkali „tete-a-tete”

Zełenski - otoczenie Putina nie chce, żebyśmy się spotkali „tete-a-tete”

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uważa, że jego spotkanie twarzą w twarz z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem może być skuteczne.

Powiedział to na konferencji prasowej w Truskawcu, donosi korespondent Ukrinformu.

„W sprawie spotkania z Prezydentem Federacji Rosyjskiej. Potwierdzam, że jesteśmy gotowi na to spotkanie. Myślę, że to właściwy krok. Chciałbym spotkać się z Prezydentem Federacji Rosyjskiej. Naprawdę rozumiem, że w formacie tete-a-tete spotkanie może być dość merytoryczne. Jest dla mnie jasne, że strona rosyjska, otoczenie prezydenta Rosji, nie chce, aby odbył on ze mną to spotkanie w formacie tete-a-tete, ponieważ to spotkanie może przynieść nieoczekiwane rezultaty” - powiedział Zełenski.

Jednocześnie podkreślił, że jest gotowy na spotkanie w formacie normandzkim.

„W zasadzie jestem gotowy na każde spotkanie, ponieważ wierzę, że każde spotkanie na tym szczeblu pomoże Ukrainie w rozwiązaniu tragedii w Donbasie i na Krymie” – powiedział Zełenski.

Wyraził przekonanie, że spotkanie w formacie normandzkim odbędzie się.

Przypomnijmy, 20 kwietnia 2021 r. Zełenski zwrócił się do Putina, zapraszając go na spotkanie „w dowolnym miejscu ukraińskiego Donbasu, gdzie toczy się wojna”.

W czerwcu Zełenski powiedział, że piłka jest teraz po stronie Rosji, jeśli chodzi o ewentualne spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. „Nasze administracje zjednoczyły się pod względem porządku obrad i miejsca spotkań” – powiedział wówczas prezydent Ukrainy.

Komentując możliwość spotkania z Zełenskim 30 czerwca, Putin stwierdził, że nie ma to sensu, ponieważ wszystkie kwestie dotyczące Ukrainy zostały rzekomo „rozwiązane w Waszyngtonie, Berlinie i Paryżu”. Zełenski zaprzeczył, jakoby jakiekolwiek wypowiedzi o tzw. „zewnętrznym zarządzaniu” Ukrainą były tylko propagandową mantrą dla krajowego konsumenta w Rosji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-