Ukraina w Trójstronnej Grupie Kontaktowej poparła powrót do spotkań „twarzą w twarz”, ale nie w Mińsku

Ukraina w Trójstronnej Grupie Kontaktowej poparła powrót do spotkań „twarzą w twarz”, ale nie w Mińsku

Ukrinform
Delegacja Ukrainy do Trójstronnej Grupy Kontaktowej (TGK) ds. Donbasu poparła możliwość powrotu do spotkań „twarzą w twarz”, ale nie w Mińsku - powiedział przewodniczący Rady Najwyższej ds. Polityki Prawnej i przedstawiciel Ukrainy w podgrupie politycznej TGK Andrij Kostin w wywiadzie dla „ Interfax-Ukraina”, donosi Ukrinform.

„Nasze konsultacje odbywają się w reżimie wideokonferencji od marca zeszłego roku. Oznacza to, że na ekranie jest jedna osoba, a obok niej dwie inne. Co więcej, nikt z nas nie wie, kto tak naprawdę jest za ekranem. To odnośnie poufności procesu negocjacyjnego...Dlatego delegacja ukraińska poparła możliwość powrotu do spotkań” - powiedział.

Według Kostina odpowiednie konsultacje już trwają, ale nie ma mowy o powrocie do spotkań twarzą w twarz w Mińsku.

„Naszą jedyną pozycją jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, niezależności i poufności tej procedury. Dlatego z pewnością nie traktujemy Mińska jako miejsca bezpośrednich konsultacji. Ale jesteśmy gotowi rozważyć inne lokalizacje” - powiedział.

Przypomnijmy, 29 września na posiedzeniu Trójstronnej Grupy Kontaktowej delegacja rosyjska zaproponowała nowe zasady podejmowania decyzji, które nie były dobrze przyjęte ani przez delegację ukraińską, ani przez przedstawicieli OBWE.

Według wicepremiera i ministra ds. reintegracji terytoriów okupowanych, pierwszego zastępcy szefa ukraińskiej delegacji przy TGK Ołeksija Reznikowa, rosyjscy przedstawiciele wystąpili z propozycjami „ogólnego głosowania” nad odrębnymi inicjatywami własnymi i „głosowania zaocznego”. Podobne rzeczy są sprzeczne z praktyką negocjacyjną i naruszają zasady podejmowania decyzji w OBWE, które przewidują, że wszystkie decyzje podejmuje się w drodze konsensusu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-