Zełenski powiedział, jak ONZ może pomóc w deokupacji terytoriów Ukrainy

Zełenski powiedział, jak ONZ może pomóc w deokupacji terytoriów Ukrainy

Ukrinform
Zgromadzenie Ogólne ONZ jest jedną z głównych platform protestu Ukrainy wobec okupacji części wschodu i Półwyspu Krymskiego.

Jak podaje kanał Dom TV, powiedział o tym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas wizyty w Nowym Jorku (USA), informuje Ukrinform.

Zapytany, czy wierzy w skuteczność ONZ w rozwiązywaniu problemu okupowanej części wschodniej Ukrainy i Krymu, Zełenski powiedział: „Trudno powiedzieć. Ale jedną z centralnych platform, gdzie gromadzą się przywódcy krajów, od których zależy rozwiązanie sytuacji, jest właśnie Zgromadzenie Ogólne ONZ.”

Podkreślił, że Ukraina powinna być przykładem kraju, który nie zdradza swoich interesów.

„Musimy nie tylko mówić, ale także żądać odpowiednich działań. Szukamy rozwiązania dla Donbasu i Krymu na wszystkich platformach. Tak, ONZ jest jedną z głównych platform. I nie możemy przegapić tej okazji” – powiedział Prezydent.

Zełenski podkreślił, że Ukraina powinna jak najefektywniej wykorzystać tę wizytę do spotkań bilateralnych z różnymi krajami.

Przypomnijmy, Zełenski przybył do Nowego Jorku w poniedziałek, aby wziąć udział w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W Zgromadzeniu od 21 do 27 września odbędzie się tydzień wysokiego szczebla z udziałem ponad stu światowych przywódców. Oczekuje się, że Prezydent Ukrainy wystąpi w ramach debat Zgromadzenia Ogólnego 22 września po południu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-