Putin nie ma środków, by powstrzymać proeuropejski kurs Ukrainy - rosyjski politolog

Putin nie ma środków, by powstrzymać proeuropejski kurs Ukrainy - rosyjski politolog

komentarz
Ukrinform
Rosja nie jest w stanie powstrzymać proeuropejskich i prozachodnich kursów Ukrainy – powiedział rosyjski politolog Dmitrij Oreszkin na antenie stacji telewizyjnej „Dom”, donosi Ukrinform.

Zdaniem politologa, możliwości rosyjskiego wpływu na wybrany przez Ukrainę przebieg integracji europejskiej są ograniczone do praktyk propagandowych i ćwiczeń wojskowych w pobliżu ukraińskich granic.

„Ale w dużej mierze Putin nie ma środków, aby naprawdę zatrzymać ten proces. Oczywiście można utrudnić – tak, deptać po piętach – tak, pozbawić Ukrainę tranzytu gazu, zepsuć jej nastrój gdzie indziej. Ale zatrzymać - nie. Dlatego można tylko omawiać, udawać, że coś się robi...Ale Ukraina idzie do Europy, Ukraina idzie na Zachód i to jest właściwy wybór. Chciałbym, aby ten sam wybór miał mój kraj"- powiedział Dmitrij Oreszkin.

Przypomnijmy, według sondażu przeprowadzonego przez Grupę Socjologiczną „Rating”, aprobatę dla integracji europejskiej Ukrainy wyraziło łącznie 56% Ukraińców , czyli o 4% więcej niż przed rokiem.

Ponadto 51% Ukraińców popiera przystąpienie Ukrainy do NATO (w ubiegłym roku było to 49%).

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-