Mniej niż jedna czwarta Ukraińców uważa szczepienia za najlepszą ochronę przed COVID-19

Mniej niż jedna czwarta Ukraińców uważa szczepienia za najlepszą ochronę przed COVID-19

Ukrinform
Mniej niż 24% Ukraińców uważa szczepienia za jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed COVID-19.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 14-24 sierpnia 2021 r. przez Fundację „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa wspólnie z Centrum Socjologii Politycznej, donosi Ukrinform.

Tak więc tylko 23,4% ankietowanych Ukraińców uważa pełne szczepienie zalecanymi szczepionkami za jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony. Jednocześnie 54% uważa, że najskuteczniejsze jest mycie rąk po ulicy.

Ponadto 41,7% uważa dystans społeczny za skuteczny; 38,9% - uważny stosunek do dobrego samopoczucia i zdrowia bliskich; 35,9% - prawidłowe noszenie maski na twarzy; 31,9% - unikanie zatłoczonych miejsc; 22,3% stosowanie profilaktyki, w szczególności witamin; 19% - prawidłowe odżywianie; 14,5% - aktywność fizyczna.

6,9% uważa, że żadne środki ochrony nie pomogą, a kolejne 11% uważa, że zagrożenie COVID-19 jest przesadzone.

W trakcie badania przeprowadzono 2001 wywiadów na całej Ukrainie (z wyjątkiem terytoriów okupowanych). Próba jest reprezentatywna dla takich wskaźników jak płeć, wiek, rodzaj zamieszkania i obszar zamieszkania. Błąd próbkowania nie przekracza 2,2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-