Mniej niż jedna czwarta Ukraińców uważa szczepienia za najlepszą ochronę przed COVID-19

Mniej niż jedna czwarta Ukraińców uważa szczepienia za najlepszą ochronę przed COVID-19

Ukrinform
Mniej niż 24% Ukraińców uważa szczepienia za jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed COVID-19.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 14-24 sierpnia 2021 r. przez Fundację „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa wspólnie z Centrum Socjologii Politycznej, donosi Ukrinform.

Tak więc tylko 23,4% ankietowanych Ukraińców uważa pełne szczepienie zalecanymi szczepionkami za jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony. Jednocześnie 54% uważa, że najskuteczniejsze jest mycie rąk po ulicy.

Ponadto 41,7% uważa dystans społeczny za skuteczny; 38,9% - uważny stosunek do dobrego samopoczucia i zdrowia bliskich; 35,9% - prawidłowe noszenie maski na twarzy; 31,9% - unikanie zatłoczonych miejsc; 22,3% stosowanie profilaktyki, w szczególności witamin; 19% - prawidłowe odżywianie; 14,5% - aktywność fizyczna.

6,9% uważa, że żadne środki ochrony nie pomogą, a kolejne 11% uważa, że zagrożenie COVID-19 jest przesadzone.

W trakcie badania przeprowadzono 2001 wywiadów na całej Ukrainie (z wyjątkiem terytoriów okupowanych). Próba jest reprezentatywna dla takich wskaźników jak płeć, wiek, rodzaj zamieszkania i obszar zamieszkania. Błąd próbkowania nie przekracza 2,2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-