Kuleba nazwał kluczową amerykańską gwarancją bezpieczeństwa dla Ukrainy

Kuleba nazwał kluczową amerykańską gwarancją bezpieczeństwa dla Ukrainy

Ukrinform
Kluczową gwarancją bezpieczeństwa Ukrainy ze strony Stanów Zjednoczonych jest zapewnienie prezydenta Joe Bidena, że Ukraina nigdy nie zostanie sama z rosyjską agresją i zawsze będzie miała poparcie - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na antenie programu „Wolność słowa w ICTV”, donosi korespondent Ukrinform.

„Kluczową gwarancją było to, że prezydent Biden bardzo jasno dał do zrozumienia, że Ukraina nigdy nie będzie sama z Rosją i zawsze będzie miała poparcie, a wsparcie to wzrośnie, jeśli wzrośnie zagrożenie przez Rosję” – powiedział Kuleba.

Dodał, że poparcie to już teraz przekłada się na zwiększoną pomoc dla Ukrainy, zastosowanie środków dyplomatycznych w celu odstraszenia Rosji oraz rozwój wspólnych projektów bezpieczeństwa między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami NATO.

„Przede wszystkim koncentrujemy się na bezpieczeństwie na Morzu Czarnym” – powiedział szef ukraińskiej dyplomacji.

Według niego Rosja martwi się wszystkim, co czyni Ukrainę silniejszą, a wyniesienie prezydentów Ukrainy i Stanów Zjednoczonych na nowy poziom wzmacnia nasz kraj.

„Sygnałem dla Rosji jest również to, że pod koniec roku Stany Zjednoczone udzieliły dodatkowej pomocy na ukraińskie potrzeby militarne, w tym słynne Javelin. W rzeczywistości na marginesie wizyty amerykańscy partnerzy stwierdzili, że najlepszym sygnałem dla Rosji jest wzrost poparcia USA dla Ukrainy. Rosja czyta to wszystko bardzo wyraźnie, dlatego takie wypowiedzi, groźby i szantaż są słyszane” – jest przekonany Kuleba.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywał w Waszyngtonie z roboczą wizytą na zaproszenie prezydenta USA Joe Bidena.

Kuleba nazwał wizytę Zełenskiego w Waszyngtonie i jego szczerą rozmowę z Bidenem klasycznym przykładem wygranej dla obu stron.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-