Pokój na wschodniej Ukrainie nadejdzie, gdy Rosja zdecyduje się zakończyć wojnę – Volker

Pokój na wschodniej Ukrainie nadejdzie, gdy Rosja zdecyduje się zakończyć wojnę – Volker

wideo
Ukrinform
Były Specjalny Przedstawiciel Departamentu Stanu USA na Ukrainę Kurt Volker życzył pokoju mieszkańcom wschodniej Ukrainy w Dniu Miasta, który świętuje okupowany Donieck, i powiedział, że będzie to możliwe, gdy Rosja zaprzestanie agresji na Ukrainę.

Powiedział to w wywiadzie dla kanału „Dom”, donosi Ukrinform.

„Chcę życzyć wszystkiego najlepszego Ukraińcom w Donbasie. Zarówno tym, którzy mieszkają na terytoriach okupowanych, jak i tym, którzy mieszkają na terenach kontrolowanych. Niezwykle bolesny jest widok, ile istnień zginęło, ile istnień zostało złamanych. Wszystko, czego możemy życzyć, to pokój i możliwości wznowienia normalnego życia. I znowu, będzie to możliwe tylko wtedy, gdy Rosja zdecyduje się zakończyć wojnę” – powiedział Volker.

Przypomnijmy, we wrześniu 2019 r. specjalny przedstawiciel Departamentu Stanu USA na Ukrainę Kurt Volker zrezygnował z posady.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-