Zełenski nagrał apel do ukraińskich olimpijczyków

Zełenski nagrał apel do ukraińskich olimpijczyków

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski ma nadzieję, że jasne ukraińskie gwiazdy zabłysną na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a w stolicy Japonii podniesione zostaną niebiesko-żółte flagi.

Oświadczył to w wideo zamieszczonym na stronie głowy państwa na Facebooku - z okazji rozpoczęcia igrzysk, donosi Ukrinform.

„Wierzę, że jasne ukraińskie gwiazdy świecą w krainie wschodzącego słońca. I wierzę, że planujecie dla nas to, co cenniejsze niż złoto, srebro i brąz – to emocje ze zwycięstwa, duma z bycia Ukraińcem, szczęście bycia Ukraińcem, chwile, które pozostają na zawsze w naszym wielkim, ponad 40-milionowym rodzinnym albumie. Wierzymy w Was, wspieramy Was i czekamy na złoto na Ukrainie. A naszym złotem są wszyscy Ukraińcy w Tokio" - podkreślił Prezydent.

Zełenski przypomniał, że dzięki ukraińskim olimpijczykom niebiesko-żółta flaga została podniesiona w różnych częściach świata.

„Wierzę, że Tokio wkrótce ją zobaczy” – powiedział.

Głowa państwa dodał, że choć ta Olimpiada odbędzie się przy pustych trybunach, to nie będzie miała „pustych serc”. Według niego serca wszystkich Ukraińców przepełni wsparcie i wiara w zwycięstwa ukraińskich sportowców.

XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozpoczęły się w Tokio w Japonii w piątek 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Ukrainę reprezentować będzie 158 sportowców w 25 dyscyplinach.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-