Merkel rozmawiała z Putinem o Nord Stream 2 i Porozumieniach mińskich

Merkel rozmawiała z Putinem o Nord Stream 2 i Porozumieniach mińskich

Ukrinform
Kanclerz Niemiec Angela Merkel omówiła gazociąg Nord Stream 2 i Porozumienia z Mińska podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem 21 lipca – donosi Ukrinform w odniesieniu do informacji zastępcy rzecznika rządu federalnego Ulrike Demmer.

„Rozmowa telefoniczna dotyczyła realizacji Porozumień mińskich w sprawie pokojowego rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie. Poruszono również kwestie energetyczne, takie jak tranzyt gazu przez Ukrainę i gazociąg Nord Stream 2” – powiedział Demmer.

Przywódcy omówili także kwestie dwustronne.

Poinformowano, że okazało się, że Berlin i Waszyngton są bliskie porozumienia w sprawie przyszłości gazociągu zbudowanego już w 98%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-