Ukraina przedstawiła swoim partnerom propozycje przeciwdziałania dominacji Rosji na Morzu Czarnym – Kuleba

Ukraina przedstawiła swoim partnerom propozycje przeciwdziałania dominacji Rosji na Morzu Czarnym – Kuleba

wideo
Ukrinform
Ukraina ma konkretne propozycje, jak udaremnić rosyjskie próby przekształcenia Morza Czarnego w jezioro śródlądowe i obecnie dyskutuje z partnerami państw Stowarzyszonego Trio - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba w wiadomości wideo na Facebooku po spotkaniu przywódców państw Stowarzyszonego Trio - Ukrainy, Gruzji i Mołdawii w Batumi, donosi Ukrinform.

Zaznaczył, że Rosjanie w Naddniestrzu, Gruzji i na Ukrainie działali odpowiednio według tego samego schematu, te trzy kraje muszą wspólnie przeciwstawić się okupacyjnym intencjom Rosji. W tym kontekście minister spraw zagranicznych Ukrainy zwrócił uwagę na znaczenie bezpieczeństwa Morza Czarnego.

„Jeśli kraje czarnomorskie i członkowie NATO plus Ukraina i Gruzja również znajdą miejsce dla Mołdawii w tym mechanizmie, nie połączą swoich wysiłków, to Rosja zamieni Morze Czarne w swoje wewnętrzne jezioro, podzieli je na pół i zacznie rządzi się całkowicie w swojej strefie, temat ten był wczoraj bardzo dokładnie omawiany, co należy zrobić, aby wyrównać sytuację bezpieczeństwa na Morzu Czarnym. Ukraina ma konkretne pomysły, konkretne propozycje w tej sprawie, a teraz rozmawiamy o tym z Gruzinami i Mołdawianami , a także z państwami członkowskimi NATO, które są związane z Morzem Czarnym - Rumunią, Bułgarią i Turcją” - powiedział Kuleba.

Przypomnijmy, 19 lipca w Batumi odbyło się spotkanie przywódców Stowarzyszonego Trio – Ukrainy, Gruzji i Mołdawii, z udziałem przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela.

W przyjętej po spotkaniu deklaracji strony napisały, że przystąpienie do Unii Europejskiej jest celem, który łączy wszystkie trzy państwa. Integracja europejska nie ma alternatywy dla Trio i żadna osoba trzecia nie będzie w stanie wpłynąć na ten wybór.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-