Zełenski w Batumi przypomniał o ambitnym porządku dziennym z Unią Europejską

Zełenski w Batumi przypomniał o ambitnym porządku dziennym z Unią Europejską

Ukrinform
Bezpośrednie cele Ukrainy we współpracy z Unią Europejską to rozpoczęcie wdrażania umowy o wspólnym obszarze lotniczym, dalsze przygotowanie do ruchu bez wiz przemysłowych oraz podsumowanie pierwszych rezultatów przedłużenia Umowy stowarzyszeniowej - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas międzynarodowej konferencji w Batumi, która była transmitowana przez Kancelarię Prezydenta na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Naszym punktem odniesienia jest Układ o stowarzyszeniu z UE. Jego realizacja zbliży Ukrainę do kryteriów członkostwa w UE. Ale dzisiaj mamy już ambitny program z Unią Europejską. Bezpośrednimi celami są rozpoczęcie wdrażania umowy o wspólnym obszarze lotniczym, kolejny etap przygotowań do ruchu bezwizowego oraz pierwsze wyniki odnowienia umowy stowarzyszeniowej” – powiedział Zełenski.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski przebywał w poniedziałek z roboczą wizytą w Gruzji.

Wcześniej premier Denis Szmyhal wyraził nadzieję, że jesienią tego roku nastąpi podpisanie umowy o Wspólnej Przestrzeni Lotniczej UE z Ukrainą.

6 lipca podczas spotkania z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem Zełenski omówił priorytety współpracy dwustronnej w kontekście przygotowań do 23. szczytu UE-Ukraina.

Poprzedni, 22. Szczyt Ukraina-UE odbył się 6 października 2020 r. w Brukseli, kolejny zaplanowano na 12 października 2021 r. w Kijowie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-