Okupanci wczoraj na Wschodzie 3 razy złamali zawieszenia broni

Okupanci wczoraj na Wschodzie 3 razy złamali zawieszenia broni

Ukrinform
9 czerwca w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 3 naruszenia zawieszenia broni przez okupantów - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Nowotoszkowskie – z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Wodjane – z ręcznych przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych.

Kolejne naruszenie zawartych porozumień zostało udokumentowane w pobliżu miejscowości Raiwka zarejestrowano lot nieprzyjacielskiego drona „Orlan-10”, który przekroczył linię demarkacyjną. Ukraińscy żołnierze zestrzelili bezzałogowy statek.

Wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano strat.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne raz złamały zawieszenia broni. Strzelano w pobliżu miejscowości Nowohorodskie – z przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-