Polska jest gotowa stać się platformą negocjacyjną zamiast „Mińska” - ambasador

Polska jest gotowa stać się platformą negocjacyjną zamiast „Mińska” - ambasador

Ukrinform
Polska jest gotowa stać się nową platformą negocjacji Trójstronnej Grupy Kontaktowej (TGK) w sprawie rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie - powiedział w wywiadzie dla „Gławkoma” Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP na Ukrainie Bartosz Cichocki, donosi Ukrinform.

„Jeżeli będzie chęć do rozmów (TGK - red.) w Warszawie czy Krakowie, będziemy gotowi logistycznie, mamy wiele dobrych miejsc do negocjacji" - powiedział.

Zdaniem Cichockiego nie stanowi to problemu, jeśli niektórzy członkowie delegacji Trójstronnej Grupy Kontaktowej, którzy negocjują w Mińsku, nie mogą lecieć do krajów UE.

„To nie jest problem. Zdarzały się przypadki, kiedy Zachód i Rosja uzgodniły możliwość jednorazowego zniesienia sankcji wizowych” - dodał ambasador.

Cichocki zaznaczył, że nie wie, czy Warszawa jest uważana za miejsce do przeniesienia pracy TGK z Mińska, czy nie.

„Nie wiem, czy jest to rozważane, czy nie. O Warszawie słyszałem z wywiadu z Leonidem Krawczukiem w kwietniu. Wymienił Warszawę i kilka innych stolic” – dodał dyplomata.

Przypomnijmy, szef ukraińskiej delegacji do Trójstronnej Grupy Kontaktowej (TGK) Leonid Krawczuk powiedział, że negocjacje w sprawie rozwiązania sytuacji na wschodniej Ukrainie po zakończeniu kwarantanny z powodu COVID-19 mogą zostać przeniesione z Białorusi do Polski.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-