Szmyhal wezwał Kongres USA do nie znoszenia sankcji na Nord Stream 2

Szmyhal wezwał Kongres USA do nie znoszenia sankcji na Nord Stream 2

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal omówił kwestie bezpieczeństwa i współpracy w sektorze energetycznym z delegacją Kongresu USA.

W skład amerykańskiej delegacji wchodzili senatorowie Jeanne Shaheen, Rob Portman i Chris Murphy, donosi Ukrinform powołując się na rządowy portal.

Zwraca się uwagę, że strony omówiły kwestie wzmocnienia współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa na tle eskalacji sytuacji przez Federację Rosyjską w pobliżu granic Ukrainy oraz na czasowo okupowanych terytoriach Ukrainy. W szczególności szef ukraińskiego rządu podkreślił podczas spotkania, że sankcje wobec Nord Stream-2 są obecnie jedynym skutecznym narzędziem odstraszania rosyjskiej agresji i dalszego przesuwania Rosji od granic UE.

„Wzywam do wykorzystania wszelkich dostępnych narzędzi, aby zapobiec zniesieniu sankcji na budowę Nord Stream-2. Zakończenie tego projektu zagraża bezpieczeństwu nie tylko Ukrainy, ale całej Europy” – powiedział Szmyhal.

Podziękował również za amerykański sygnał wsparcia Ukrainy w wydobyciu gazu oraz zaprosił partnerów amerykańskich do przyłączenia się do projektów poszukiwawczych i dalszego zagospodarowania złóż gazu na Ukrainie.

Szmyhal jest wdzięczny senatorom za ich ważną wizytę na Ukrainie oraz za ich osobisty wkład we wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

„Stany Zjednoczone są ważnym partnerem Ukrainy w obronie jej suwerenności i integralności terytorialnej. Bardzo cenimy sobie wsparcie USA w przeciwdziałaniu zbrojnej agresji Rosji” - powiedział premier i podkreślił znaczenie rozwoju baz morskich w regionie Azow-Morze Czarne w ramach partnerstwa ukraińsko-amerykańskiego, aby móc skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom.

Premier podkreślił, że Ukraina robi wszystko, co możliwe, aby wdrażać najlepsze światowe standardy niezbędne dla integracji europejskiej i euroatlantyckiej kraju. Podziękował kongresmenom za osobisty wkład w przyjęcie przez Senat USA inicjatyw legislacyjnych mających na celu wzmocnienie zdolności obronnych Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-