Reznikow omówił z Sekretarzem Generalnym OBWE sytuację we wschodniej Ukrainie

Reznikow omówił z Sekretarzem Generalnym OBWE sytuację we wschodniej Ukrainie

Ukrinform
Podczas oficjalnego spotkania wicepremier - minister ds. Reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy Ołeksij Reznikow i sekretarz generalna OBWE Helga Schmid omówili szereg palących kwestii związanych z czasową okupacją terytoriów Ukrainy przez Federację Rosyjską -

donosi Ukrinform, powołując się na informacje na stronie Ministerstwa Integracji.

„Jesteśmy wdzięczni za wsparcie OBWE jako głównego mediatora i koordynatora w tych trudnych negocjacjach i oczekujemy takiego wsparcia w przyszłości. Rozumiemy trudne warunki, w jakich działa Misja OBWE i jesteśmy gotowi wyrazić nasze poparcie zarówno dla Misji, jak i dla Biura Specjalnego Przedstawiciela SMM OBWE”- powiedział Reznikow.

Wicepremier poinformował również o działaniach Ukrainy w ramach reintegracji i podkreślił niezmienne stanowisko Ukrainy w sprawie konsekwencji i zaangażowania w realizację Porozumień mińskich.

„Obecnie trwają prace nad utworzeniem Ukraińskiego Narodowego Centrum Budowania Pokoju, którego głównym zadaniem będzie stworzenie bazy danych o naruszeniach praw człowieka związanych z rosyjską agresją na czasowo okupowanych terytoriach. Ponadto jednym z zadań Centrum będzie nawiązanie dialogu narodowego, co jest bardzo ważną kwestią. Drugą ważną rzeczą jest sfinalizowanie projektu ustawy o polityce państwa okresu przejściowego, który będzie uwzględniał podstawowe zasady ONZ dotyczące sprawiedliwości okresu przejściowego. Chciałbym podkreślić, że przygotowanie projektu ustawy i planu jej przyjęcia przez Radę Najwyższą Ukrainy nie jest w żadnym wypadku odrzuceniem lub odejściem od Porozumień mińskich. Projekt przesłaliśmy do rozpatrzenia do ambasad państw G7, a przede wszystkim do Niemiec i Francji jako członków czwórki normandzkiej. Planujemy wysłać dokument do Komisji Weneckiej i zdecydowanie chcemy zaangażować OBWE /ODIHR do konsultacji. Chcielibyśmy aktywnie omówić projekt ustawy z naszymi międzynarodowymi partnerami w całkowicie przejrzystej formie”- powiedział Reznikow.

Helga Schmid z kolei podkreśliła znaczenie rozwiązania problemu swobodnego przepływu osób na całej linii rozgraniczenia. W spotkaniu uczestniczył także Główny Obserwator SMM OBWE na Ukrainie, Yasar Halit Cevik.

Przypomnijmy, w dniach 27-28 maja wicepremier Ukrainy - minister ds. reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy Ołeksij Reznikow przebywa z oficjalną wizytą w Brukseli.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-