Dziś w Holandii odbędzie się rozprawa sądowa w miejscu rekonstrukcji samolotu MH17

Dziś w Holandii odbędzie się rozprawa sądowa w miejscu rekonstrukcji samolotu MH17

Ukrinform
W Holandii, 26 maja, odbędzie się rozprawa sądowa na miejscu rekonstrukcji lotu samolotu MH17 – donosi korespondent Ukrinform w Hadze.

Rozprawa sądowa odbędzie się w wojskowej bazie lotniczej Gilze-Rijen, gdzie będzie analizowana rekonstrukcja zestrzelonego samolotu MH17.

W bazie lotniczej przechowywane są wszystkie szczątki samolotu zebrane na miejscu tragedii.

Przypomnijmy, na rozprawie 21 maja 2021 r. prokuratura poprosiła o dokonanie oględzin prawej i lewej części kokpitu samolotu MH17 w celu porównania uszkodzeń, ponieważ według holenderskich i belgijskich ekspertów, pocisk ziemia-powietrze trafił w lewą stronę samolotu. Obrona Pułatowa poprosiła ich o dostarczenie pisemnej wersji zatwierdzonej przez sąd procedury przeglądu rekonstrukcji samolotu.

Na rozprawie sąd podał, że ponownie przesłuchał biegłych z rosyjskiego koncernu Almaz-Antey, biegłych holenderskich i belgijskich. To było wspólne przesłuchanie ekspertów.

Rozpatrywanie merytoryczne sprawy samolotu z lotu MH17 zestrzelonego we wschodniej Ukrainie przez Sąd Rejonowy w Hadze rozpocznie się 7 czerwca 2021 roku.

Sąd Rejonowy w Hadze w marcu 2020 roku rozpoczął rozpatrywanie sprawy katastrofy samolotu MH17.

Pasażerski Boeing-777 MH17 lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur został zestrzelony nad okupowaną częścią Donbasu w dniu 17 lipca 2014 r. Na pokładzie było 283 pasażerów i 15 członków załogi, wszyscy zginęli.

Międzynarodowy zespół śledczy twierdzi, że samolot MH17 został zestrzelony przez rakietę przeciwlotniczego systemu rakietowego „Buk” należącą do 53. brygady powietrznej obrony rakietowej Sił Zbrojnych Rosji stacjonującej w Kursku.

19 czerwca 2019 roku Zespół międzynarodowych śledczych, badających katastrofę MH17 (JIT) nazwał czterech podejrzanych, którzy zostali uznani za zaangażowanych w transport i użycie bojowe Buka. Trzej z nich to Rosjanie. Jest to: Siergiej Dubiński, pułkownik Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, szef GRU Donieckiej Republiki Ludowej, którego uważa się za organizatora zastosowania wyrzutni rakiet przeciwlotniczych „Buk”; Oleg Pułatow - podpułkownik rosyjskich Sił Zbrojnych, zaangażowany w przewóz „Buku” i Igor Girkin - jest emerytowanym oficerem wojskowym Federacji Rosyjskiej, byłym pułkownikiem FSB, aktywnym uczestnikiem w rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainie. Czwartym jest Ukrainiec Leonid Charczenko, który walczył po stronie DRL.

Prawnicy holenderskiej kancelarii Sjöcrona Van Stigt (SVS) reprezentują interesy jednego z czterech oskarżonych, Pułatowa, który wyraził chęć przyłączenia się do procesu

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-