Ukraina i Francja podpisały cztery umowy o wartości ponad 1,3 mld euro

Ukraina i Francja podpisały cztery umowy o wartości ponad 1,3 mld euro

Ukrinform
Ukraina i Francja podpisały umowy o wartości ponad 1,3 mld euro, m.in. na dostawę lokomotyw elektrycznych, poprawę zaopatrzenia w wodę w obwodzie ługańskim oraz jakość wody pitnej w Kijowie – napisał premier Denys Szmyhal w telegramie, donosi Ukrinform.

„Ukraina i Francja podpisały cztery umowy ramowe na łączną kwotę ponad 1,3 mld euro. Dziękujemy stronie francuskiej oraz Ministrowi Gospodarki, Finansów i Odbudowy Republiki Francuskiej Bruno Le Maire za wspieranie i wzmacnianie naszych relacji strategicznych” - napisał premier.

Według niego zawarte umowy przewidują realizację projektów na dostawę 130 lokomotyw elektrycznych przez Alstom na kwotę do 900 mln euro; dostawę 370 drabin do pracy w wieżowcach o wartości do 300 mln euro; poprawę jakości wody pitnej w Kijowie nawet o 70 mln euro; poprawę zaopatrzenia w wodę w obwodzie ługańskim.

Szmyhal podkreślił, że wszystkie projekty zakładają lokalizację w ukraińskich przedsiębiorstwach od 30% wzwyż, co pozwoli stworzyć tysiące nowych miejsc pracy.

Jak informowaliśmy, Minister Gospodarki, Finansów i Odbudowy Francji Bruno Le Maire przebywa 13 maja w Kijowie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-