Ukraina i Stany Zjednoczone widzą wspólne interesy w kwestii bezpieczeństwa w regionie Morza Czarnego – Zełenski

Ukraina i Stany Zjednoczone widzą wspólne interesy w kwestii bezpieczeństwa w regionie Morza Czarnego – Zełenski

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i sekretarz stanu USA Antony Blinken poruszyli kwestie bezpieczeństwa w regionie Morza Czarnego.

Jak donosi Ukrinform, ukraiński szef państwa powiedział to podczas konferencji prasowej z Blinkenem w Kijowie.

„Rozmawialiśmy o kwestiach bezpieczeństwa w regionie Morza Czarnego. Tutaj widzimy wspólne interesy” - powiedział Zełenski i dodał, że Ukraina widzi wsparcie Stanów Zjednoczonych w tej trudnej sprawie.

Obiecał bardziej szczegółowo informować o przyszłych wspólnych działaniach po ustaleniu przez strony wszystkich szczegółów. „Nie będę jeszcze z wami o tym rozmawiać publicznie. Potrzebujemy zgody wszystkich stron na ten pomysł, a wtedy na pewno wszystko opowiemy społeczeństwu” - zapewnił Prezydent.

Przypomnijmy, sekretarz stanu USA Antony Blinken przebywa z wizytą w Kijowie 6 maja.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-