Pentagon twierdzi, że jest za wcześnie, aby oceniać oświadczenia Rosji o wycofaniu wojsk z Ukrainy

Pentagon twierdzi, że jest za wcześnie, aby oceniać oświadczenia Rosji o wycofaniu wojsk z Ukrainy

Ukrinform
„Nie wchodząc w szczegóły, ponieważ nie możemy tu mówić o wywiadzie, widzieliśmy wycofywanie wojsk rosyjskich z Ukrainy… ale jest za wcześnie, aby powiedzieć i uwierzyć na pewno, że według Rosji były to ćwiczenia wojskowe i jest już po wszystkim i wszyscy wracają” - powiedział rzecznik i zapewnił, że „będziemy to nadal bardzo uważnie obserwować (wycofywanie wojsk rosyjskich z Ukrainy - przyp. red.)”.

Stany Zjednoczone będą nadal uważnie obserwować wycofywanie wojsk rosyjskich z granic Ukrainy, ponieważ jest zbyt wcześnie, aby mówić o wycofaniu wojsk rosyjskich – powiedział na konferencji w Ministerstwie Obrony rzecznik Pentagonu John Kirby, donosi Ukrinform.

Wcześniej Pentagon powiedział, że na tym etapie do oceny z wyprzedzeniem oświadczeń strony rosyjskiej o zakończeniu ćwiczeń i wycofaniu wojsk z Ukrainy.

Przypomnijmy, 22 kwietnia minister obrony Rosji Sergiej Szojgu oświadczył, że polecił Sztabowi Generalnemu Federacji Rosyjskiej i dowódcom wojsk powrót w miejsca stałego rozmieszczenia wojsk niedawno przemieszczonych pod granice Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-