Wicepremier RP przybędzie z wizytą na Ukrainę

Wicepremier RP przybędzie z wizytą na Ukrainę

Ukrinform
29 kwietnia wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Polski Jaroslav Gowin złoży wizytę na Ukrainie - donosi Ukrinform, powołując się na służbę prasową Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

W Kijowie Gowin przeprowadzi rozmowy z przedstawicielami władz Ukrainy oraz weźmie udział w spotkaniu Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej.

„Podczas jednodniowego pobytu wiceprezes Rady Ministrów spotka się z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem, ministrem rozwoju gospodarki, handlu i rolnictwa Ihorem Petraszko oraz weźmie udział w posiedzeniu plenarnym Polsko-Ukraińskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej. Wicepremier Jarosław Gowin spotka się także z przedstawicielami przedsiębiorców.”- czytamy w komunikacie.

Ministerstwo RP poinformowało, że głównymi tematami rozmów będą ukraińsko-polska współpraca handlowa i inwestycyjna, wpływ pandemii COVID-19 na sytuację gospodarczą naszych krajów, bariery dla rozwoju polskich inwestycji na Ukrainie, a także perspektywy współpracy gospodarczej Ukrainy z Unią Europejską.

Jak informowaliśmy, ostatnie posiedzenie Ukraińsko-Polskiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej odbyło się w 2017 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-