Polski minister spraw zagranicznych rozmawiał z Krawczukiem i Reznikowem o sytuacji we wschodniej Ukrainie

Polski minister spraw zagranicznych rozmawiał z Krawczukiem i Reznikowem o sytuacji we wschodniej Ukrainie

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina nie jest osamotniona w obronie integralności terytorialnej i suwerenności kraju – powiedział w czwartek podczas wizyty w Kijowie polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau - poinformowało polskie MSZ na Twitterze.

„Ukraina nie jest osamotniona w obronie swojej suwerenności, integralności terytorialnej i nienaruszalności granic” - napisano.

W innym „tweecie” polskie MSZ poinformowało, że polski minister spraw zagranicznych podkreślił, że niepodległa i bezpieczna Ukraina jest niezbywalną częścią Europy opartej na fundamencie zasad Karty Paryskiej dla Nowej Europy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało później, że Rau przeprowadził rozmowy z szefem delegacji ukraińskiej w TGK Leonidem Krawczukiem oraz wicepremierem Ołeksijem Reznikowem, który przedstawił szczegóły rozmów na temat sytuacji na wschodniej Ukrainie.

Jak podał Ukrinform, ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i Polski Zbigniew Rau uzgodnili wspólne pogłębianie skutecznego wsparcia międzynarodowego dla Ukrainy w kontekście eskalacji rosyjskiej agresji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-