Ukraina nie musi wdrażać 90% standardów NATO, aby uzyskać MAP – Stefaniszyna

Ukraina nie musi wdrażać 90% standardów NATO, aby uzyskać MAP – Stefaniszyna

Ukrinform
Ukraina wykazuje dość wysokie tempo wdrażania standardów NATO i nie jest konieczne wdrażanie 90 proc. z nich, aby uzyskać Plan Działań na rzecz Członkostwa – powiedziała wicepremier ds. Integracji europejskiej i euroatlantyckiej Olga Stefaniszyna podczas prezentacji opracowania Centrum Nowej Europy na temat: „Ukraina a standardy NATO. Co zrobiono podczas prezydentury Zełenskiego?” - donosi korespondent Ukrinformu.

Stefaniszyna zauważyła, że w ciągu ostatniego półtora roku Ukraina znacznie przyspieszyła wdrażanie standardów, zasad i polityki NATO oraz prace nad budową systemu stabilności narodowej.

Jej zdaniem praca ta kładzie podwaliny pod „odrodzenie” naszych ambicji politycznych. W tym kontekście zauważyła, że integracja euroatlantycka stała się w minionym roku najwyższym priorytetem dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który porusza tę kwestię w rozmowach z przywódcami zachodnimi i sojuszniczymi.

„Faktycznie, systematyczna praca prowadzona na szczeblu rządowym, na poziomie sektora bezpieczeństwa i obronności, pozwala nam kształtować odpowiednie ambicje polityczne. Oczywiście nie mogę nie podkreślić, że aby Ukraina otrzymała Plan Działań na rzecz Członkostwa, nie musimy wdrażać wszystkich 90 procent standardów NATO. Myślę, że dynamika, którą demonstrujemy, jest dość wysoka”- powiedziała Stefaniszyna.

Wicepremier zwróciła również uwagę, że ożywienie krajowych prac nad wdrożeniem standardów Sojuszu sprzyja status Ukrainy jako Partnera NATO o zwiększonych zdolnościach oraz podkreśliła dążenie Ukrainy do maksymalnego wykorzystania tego.

Przypomnijmy, od 1 stycznia 2021 roku Ukraina wdrożyła 292 standardy i dokumenty NATO, co stanowi 19 proc. i generalnie odpowiada poziomowi krajów, które niedawno stały się członkami Sojuszu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-