Zełenski - Relacje z Katarem osiągną nowy poziom

Zełenski - Relacje z Katarem osiągną nowy poziom

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski jest zadowolony z efektów wizyty w Katarze i uważa, że stosunki ukraińsko-katarskie osiągną nowy poziom.

Powiedział o tym w komentarzu wideo przekazanym Ukrinformowi.

„Wierzę, że stosunki między naszymi krajami osiągną nowy poziom” - powiedział prezydent.

Szef ukraińskiego państwa dodał, że podczas wizyty podpisano 15 dokumentów, w tym 2 umowy handlowe i 13 dokumentów międzypaństwowych. Zełenski nazwał to „wielkim sukcesem”, wyjaśniając, że nie wydarzyło się to jeszcze na najwyższym szczeblu między Ukrainą a Katarem.

„Podpisaliśmy już memorandum, a w najbliższym czasie podpiszemy ważny dokument dotyczący bezpieczeństwa żywnościowego w regionie - są tym tu bardzo zainteresowani. Za to my jesteśmy bardzo zainteresowani dostawami LNG na Ukrainę, gazu skroplonego, a także zaangażowaniem katarskich specjalistów w rozwój naszego szelfu czarnomorskiego”- powiedział głowa państwa.

Zwrócił również uwagę, że w Katarze są zainteresowani projektami modernizacji i rozwoju ukraińskich portów, inwestycjami w hotelarstwie, projektami infrastrukturalnymi, sektorem bankowym i nie tylko.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski i jego żona przebywali 5 kwietnia z oficjalną wizytą w Katarze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-