Polska pomoże Ukrainie w walce z fejkami - Żowkwa

Polska pomoże Ukrainie w walce z fejkami - Żowkwa

Ukrinform
Ukraina i Polska ustaliły, by nawiązać współpracę między odpowiednimi ekspertami w ramach niedawno utworzonego Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy – powiedział zastępca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Ihor Żowkwa w komentarzu do Ukrinformu po XXIX posiedzeniu Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i RP.

„Biorąc pod uwagę, że jednym z potężnych elementów wojny hybrydowej są fake newsy i dezinformacja, zgodziliśmy się na nawiązanie współpracy na poziomie odpowiednich ekspertów w pracach powołanego niedawno z inicjatywy Prezydenta Ukrainy Centrum Dezinformacji przy Narodowym Rada Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy” - powiedział Żowkwa.

Przypomnijmy, 11 marca Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony podjęła decyzję o utworzeniu Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji. Zostanie on stworzony na miejsce Krajowego Centrum Koordynacji ds. Cyberbezpieczeństwa, a Centrum będzie obejmować członków społeczności wywiadowczej, odpowiednich ministerstw i agencji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-