Kuleba – Żeby sprawa Donbasu ruszyła z miejsca potrzebny jest szczyt przywódców formatu normandzkiego

Kuleba – Żeby sprawa Donbasu ruszyła z miejsca potrzebny jest szczyt przywódców formatu normandzkiego

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba uważa, że nowy szczyt przywódców formatu normandzkiego jest potrzebny, aby pogłębić pokój w Donbasie.

Oświadczył to na wspólnej konferencji prasowej ze swoim francuskim odpowiednikiem Jean-Yvesem Le Drianem w Paryżu, relacjonuje korespondent Ukrinform.

Kuleba zaznaczył, że najlepszą ilustracją stanu realizacji decyzji szczytu „normandzkiego” w 2019 roku jest otwarcie punktów kontrolnych w miejscowościach: Szczastia i Zołote.

„Ukraina zrobiła wszystko i otworzyła te punkty kontrolne, ale po drugiej stronie nadal pozostają one zamknięte. Jesteśmy przekonani, że szczyt „Czwórki Normandzkiej” jest potrzebny, aby posunąć się naprzód, ponieważ pomimo wszelkich wysiłków na innych poziomach, rozumiemy, że następny krok naprzód to decyzja, która musi zostać podjęta przy stole z Władimirem Putinem”- powiedział szef MSZ Ukrainy.

Przypomnijmy, 26 lutego minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba przebywał z roboczą wizytą we Francji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-