Krym to Ukraina - Zełenski podziękował Bidenowi za pryncypialne stanowisko Stanów Zjednoczonych

Krym to Ukraina - Zełenski podziękował Bidenowi za pryncypialne stanowisko Stanów Zjednoczonych

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował prezydentowi Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Bidenowi za pryncypialne uznanie Krymu jako części Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, szef państwa napisał o tym na swojej oficjalnej stronie na Twitterze .

„Jestem wdzięczny Prezydentowi Stanów Zjednoczonych za mocne przesłanie:„ Krym to Ukraina”. To właśnie oznacza prawdziwe partnerstwo strategiczne. Ukraińcy cenią wsparcie USA: od integralności terytorialnej po wzmacnianie zdolności obronnych i wdrażanie reform. Stoimy razem, oddzielnie - padamy”- napisał Wołodymyr Zełenski.

Jak podał Ukrinform, prezydent USA Joe Biden opublikował w piątek na stronie Białego Domu oświadczenie z okazji kolejnej rocznicy okupacji Krymu przez Rosję.

Jak napisał szef Białego Domu Stany Zjednoczone będą nadal rozliczać Rosję z agresji na Ukrainę, nie wyznają i nigdy nie uznają rosyjskiej próby zajęcia półwyspu i nadal będą wspierać nasz kraj.

Jak informowaliśmy, 26 lutego Ukraina obchodziła Dzień Oporu wobec okupacji Autonomicznej Republiki Krymu i Sewastopola.

Tego dnia w Symferopolu przed gmachem krymskiego parlamentu odbył się masowy wiec zorganizowany przez Medżlis Tatarów krymskich przeciwko zamiarom oderwania Krymu od Ukrainy. Od tamtej pory 26 lutego stał się symbolem oporu wobec trwającej siedem lat okupacji Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-