Podczas wizyty Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podpisano szereg dwustronnych dokumentów

Podczas wizyty Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podpisano szereg dwustronnych dokumentów

zdjęcie
Ukrinform
Podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podpisano szereg ważnych dokumentów bilateralnych, mających na celu rozwój stosunków między oboma krajami - donosi Ukrinform, powołując się na informacje służby prasowej Prezydenta.

„Dokumenty zostały podpisane w wyniku spotkania delegacji Ukrainy i Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Abu Zabi pod przewodnictwem Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i Księcia Korony Emiratu Abu Zabi, Zastępcy Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych ZEA szejka Muhammada bin Zajid Al Nahajjana” - oświadczono.

Między rządami Ukrainy i ZEA podpisano protokół zmieniający Umowę między rządem Ukrainy a rządem ZEA w sprawie unikania podwójnego opodatkowania oraz zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w odniesieniu do podatków od dochodu i kapitału.

Oficjalna wizyta Prezydenta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich / Zdjęcie: Biuro Prezydenta

„Wdrożenie tego dokumentu zmniejszy obciążenia fiskalne podmiotów gospodarczych, będzie sprzyjać działalności gospodarczej i zintensyfikuje działalność gospodarczą” - poinformowało biuro prasowe Prezydenta.

Ponadto Gabinet Ministrów Ukrainy i rząd ZEA podpisały Umowę o współpracy w zwalczaniu przestępczości i terroryzmu, która będzie miała istotny wpływ na poprawę dwustronnych partnerstw w zakresie bezpieczeństwa i przeciwdziałania terroryzmowi.

Podpisano również protokół ustaleń między Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ukrainy a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych ZEA w sprawie wzajemnego uznawania i wymiany krajowych praw jazdy.

Kolejny podpisany dokument - Memorandum o wzajemnym Zrozumieniu między Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa Ukrainy a Urzędem Ministerstwa Żywności i Bezpieczeństwa ZEA ma zachęcać do odpowiedzialnych inwestycji zagranicznych w rolnictwie i promować handel produktami rolno-spożywczymi. Zwraca się uwagę, że zawarcie tego dokumentu pozytywnie wpłynie na współpracę między Ukrainą i ZEA w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego i zwiększy handel dwustronny.

Podpisano także Porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju turystyki pomiędzy Państwową Agencją Rozwoju Turystyki Ukrainy a Ministerstwem Gospodarki ZEA , którego celem jest zintensyfikowanie współpracy w branży turystycznej i zwiększenie dwustronnego ruchu pasażerskiego.

Protokół ustaleń w sprawie gospodarowania gruntami między Państwową Służbą Ukrainy ds. Geodezji, Kartografii i Katastru a Ministerstwem Zmian Klimatu i Środowiska ZEA przewiduje wymianę doświadczeń w zakresie użytkowania i ochrony gruntów rolnych, wprowadzenie i doskonalenie usług elektronicznych w zakresie zagospodarowania terenu, monitoring stanu ekologicznego gruntów i gleb pod wpływem zmian klimatycznych i negatywnych procesów.

Przypomnijmy, Wołodymyr Zełenski i jego żona przebywają z oficjalną wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-