Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy przypomniało rosyjskiemu oddziałowi BBC, że Krym jest ukraiński

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy przypomniało rosyjskiemu oddziałowi BBC, że Krym jest ukraiński

Ukrinform
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zareagowało na publikację rosyjskiego oddziału BBC mapy miast, w których odbywały się wiece poparcia Alekcieja Nawalnego, umieszczając na niej ukraińskie miasta Sewastopol i Symferopol.

Mapa, która pokazuje 122 miasta w Rosji i 78 miast za granicą, została opublikowana na Twitterze przez rzecznika MSZ Olega Nikolenko, podał Ukrinform.

„Nie promujcie rosyjskich fałszywych informacji. Sewastopol i Symferopol nigdy nie były rosyjskimi miastami. Krym nie jest zaanektowany, ale okupowany”- napisał Nikolenko.

Dodał, że jest to kwestia prawa międzynarodowego.

Przypomnijmy, w sobotę 23 stycznia w Rosji odbyły się wiece poparcia dla opozycyjnego polityka Aleksieja Nawalnego i innych więźniów politycznych.

17 stycznia Nawalny został zatrzymany w strefie kontroli paszportowej międzynarodowego lotniska Moskwa-Szeremietiewo. Wracał do Rosji z Niemiec, gdzie był leczony po otruciu substancją z grupy „Nowiczok” pod koniec sierpnia ubiegłego roku w Rosji.

18 stycznia Nawalny został zabrany do aresztu śledczego, gdzie spędził noc i odbył się proces, który skazał go na 30 dni więzienia.

Później adwokat polityka Olgi Michajłowa poinformowała, że rozprawa sądowa mająca na celu zmianę okresu próbnego Nawalnego została przełożona na 2 lutego.

18 stycznia Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wyraziło zaniepokojenie zatrzymaniem rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego i oceniło sytuację jako kolejny atak Kremla na prawa człowieka i ograniczenie wolności słowa.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-