W prawie ukraińskim Rosja będzie jasno określona jako kraj agresor – Reznikow

W prawie ukraińskim Rosja będzie jasno określona jako kraj agresor – Reznikow

Ukrinform
Przyszła ustawa o polityce państwa w okresie przejściowym jasno określi Rosję jako agresora - poinformował o tym wicepremier - minister ds. reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy Ołeksij Reznikow podczas spotkania z dziennikarzami, informuje korespondent Ukrinform.

„Proponujemy w tej Ustawie otwarcie powiedzieć, że państwem-agresorem w odniesieniu do okupowanego Krymu, Sewastopola i niektórych obszarów Donbasu jest Federacja Rosyjska . Wtedy można wykorzystać wszystkie następstwa prawne”- podkreślił Reznikow i dodał, że terytorium Krymu i część Donbasu są okupowane, a nie anektowane, co jest bardzo ważnym aspektem międzynarodowym. Ponadto minister wyjaśnił, że przygotowywany jest glosariusz, aby uniknąć nieporozumień, w którym zostanie jasno określone, że Federacja Rosyjska jest państwem agresorem.

Przypomnijmy, 11 stycznia 2021 r. Ministerstwo ds. Reintegracji Tymczasowo Okupowanych Terytoriów Ukrainy opublikowało tekst projektu ustawy „O polityce państwa w okresie przejściowym” i zaprosiło do nadsyłania uwag i sugestii.

Z projektem projektu ustawy przesłanym do środowiska ekspercko-naukowego można zapoznać się pod linkiem. Dodatkowo osoby zainteresowane mogą do 29 stycznia 2021 r. przesłać swoje rekomendacje na adres e-mail: chumak@kmu.gov.ua.

Po zebraniu propozycji dokument zostanie sfinalizowany i przesłany do rozpatrzenia do Rady Najwyższej zgodnie z regulaminem i procedurą oraz odrębnie opublikowany z uwzględnieniem propozycji.

Przypomnijmy, pod koniec grudnia 2020 r. Ministerstwo ds. reintegracji zakończyło prace nad projektem ustawy „O polityce państwa w okresie przejściowym”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-