Przewodnicząca OBWE Linde przybyła na Ukrainę z dwudniową wizytą

Przewodnicząca OBWE Linde przybyła na Ukrainę z dwudniową wizytą

wideo
Ukrinform
Urzędująca przewodnicząca OBWE, szwedzka minister spraw zagranicznych Ann Linde, przybyła na Ukrainę z dwudniową wizytą roboczą – napisała szwedzka ambasada na Ukrainie na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Witamy na Ukrainie, Ann Linde! Z niecierpliwością czekamy na Twoją pierwszą wizytę jako urzędującej przewodniczącej OBWE na Ukrainie” - napisała ambasada.

Podczas wizyty Ann Linde spotka się w Kijowie z ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kulebą. Omówią szereg tematów, w tym sytuację bezpieczeństwa na czasowo okupowanych terytoriach Donbasu i Krymu, wysiłki na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego oraz wsparcie dla OBWE.

Urzędująca Przewodnicząca OBWE odwiedzi także sztab Operacji Połączonych Sił w Donbasie wraz z Ministrem Spraw Zagranicznych Ukrainy, gdzie osobiście zapozna się z działalnością Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na Ukrainie oraz konsekwencjami rosyjskiej agresji na nasz kraj.

Przypomnijmy, Ukraina jest pierwszym krajem, który Ann Linde odwiedza jako przewodnicząca OBWE, co podkreśla priorytetowe traktowanie naszego kraju w OBWE w 2021 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-