Kuleba uważa, że udział USA byłby skuteczny w każdym formacie

Kuleba uważa, że udział USA byłby skuteczny w każdym formacie

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba uważa, że aktywniejsze zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w zakończenie rosyjskiej agresji na Ukrainę będzie przydatne i skuteczne niezależnie od formatu udziału strony amerykańskiej w tym procesie.

Jak donosi Ukrinform, Kuleba powiedział to w wywiadzie dla „Obozrevatel”.

Odnosząc się do możliwości zaangażowania Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w rozmowy w „formacie normandzkim”, dyplomata zaznaczył, że rozmowy o jego zmianie trwają od 2014 roku.

„Zmiana „formatu normandzkiego” wymaga zgody wszystkich jej uczestników. Niewątpliwie jeszcze aktywniejsze zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w powstrzymanie rosyjskiej agresji i deokupację naszych terytoriów będzie bardzo przydatne i skuteczne. Ale w jakim formacie może się to odbyć, to kwestia dyplomacji” - powiedział minister.

Odnosząc się do perspektyw spotkania w „formacie normandzkim” na szczeblu prezydenckim w tym roku, minister spraw zagranicznych zaznaczył, że strona ukraińska cały czas nad tym pracuje i nalega na takie spotkanie.

„Francja i Niemcy są gotowe, ale Rosja na razie prowadzi negocjacje w taki sposób, aby to spotkanie zostało przełożone” - powiedział Kuleba.

Przypomnijmy, 12 stycznia w Berlinie odbyło się spotkanie w formacie normandzkim na szczeblu doradców politycznych.

Stronę ukraińską reprezentowali szef BP Andrij Jermak, wicepremier - minister ds. reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ołeksij Reznikow oraz przedstawiciele Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-