Razumkow omówił z Sandu walkę z korupcją i Donbas

Razumkow omówił z Sandu walkę z korupcją i Donbas

zdjęcie
Ukrinform
Ukrainę i Mołdawię łączy nie tylko wspólna granica i przeszłość, ale także europejska przyszłość i wyzwania teraźniejszości powiedział przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Dmytro Razumkow podczas spotkania z prezydent Republiki Mołdawii Maią Sandu, donosi Ukrinform w odniesieniu do służby prasowej Rady Najwyższej.

Podczas spotkania strony omówiły kwestie ochrony integralności terytorialnej i suwerenności, wdrażania reform systemowych oraz perspektyw współpracy międzyparlamentarnej.

Razumkow zauważył, że oba kraje stoją dziś przed wieloma trudnymi wyzwaniami. „Integralność terytorialna to nie tylko słowa zarówno dla naszego, jak i dla twojego kraju. Właśnie o to walczymy od wielu lat” - powiedział.

Przewodniczący Rady Najwyższej zaznaczył, że pomimo starań Prezydenta Ukrainy, Rady Najwyższej i partnerów międzynarodowych, na linii frontu nadal giną żołnierze i cywile.

Razumkow i Sandu rozmawiali także o pracy organów antykorupcyjnych na Ukrainie. „Nie mogę powiedzieć, że jako obywatel jestem zadowolony z wyników pracy organów antykorupcyjnych” - powiedział przewodniczący Rady Najwyższej, podkreślając, że ich działania odstraszają wielu. Mówił także o działaniach podjętych przez ukraiński parlament w celu zapewnienia skutecznego działania organów antykorupcyjnych.

Razumkow wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie interakcja między parlamentami Ukrainy i Mołdawii otrzyma nowy impuls do intensyfikacji współpracy.

Przypomnijmy, Maia Sandu przebywa w Kijowie 12 stycznia. To jej pierwsza oficjalna wizyta, odkąd została wybrana na prezydenta Mołdawii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-