Zełenski i Sandu - wspólne oświadczenie

Zełenski i Sandu - wspólne oświadczenie

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Ukraina i Mołdawia opowiadają się za współpracą w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego, uznając za konieczne zwiększenie niezawodności i dywersyfikację dostaw energii elektrycznej i energii – napisano we wspólnym oświadczeniu prezydentów Ukrainy i Republiki Mołdawii Wołodymyra Zełenskiego i Mai Sandu, donosi Ukrinform w odniesieniu do informacji służby prasowej głowy państwa Ukrainy.

„Stwierdzamy potrzebę dalszej współpracy w sektorze energetycznym w celu wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego w regionie. Uważamy, że ważne jest zwiększenie niezawodności i dywersyfikacja dostaw energii elektrycznej i energii, a także zapewnienie większej przejrzystości sektora energetycznego”- czytamy w dokumencie.

Jednocześnie w swoim oświadczeniu Zełenski zaznaczył, że jest już wiele do zrobienia, aby pogłębić współpracę między krajami sektora energetycznego.

„To - zwiększenie ilości mołdawskiego gazu ziemnego w ukraińskich magazynach, projekt tranzytu europejskiego gazu przez Mołdawię na Ukrainę, wznowienie dostaw energii elektrycznej do Mołdawii oraz tranzyt energii elektrycznej z Ukrainy do Rumunii, który będzie przebiegał przez Mołdawię” - powiedział.

Ponadto, zdaniem Zełenskiego, podczas rozmów z Sandu zwrócono uwagę na znaczenie przekraczania przez obywateli wspólnej granicy na dowodach osobistych.

Zełenski powiedział też, że rozmawiał z Sandu o wspólnej walce z przemytem na wspólnej granicy, zwłaszcza na Naddniestrzu.

Przypomnijmy, Maia Sandu przebywa w Kijowie 12 stycznia. To jej pierwsza oficjalna wizyta, odkąd została wybrana na prezydenta Mołdawii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-