Niemcy wydzieliły milion euro dla „Planu Działania Rady Europy dla Ukrainy”

Niemcy wydzieliły milion euro dla „Planu Działania Rady Europy dla Ukrainy”

Ukrinform
Niemcy wydzieliły milion euro na wsparcie „Planu Działania Rady Europy dla Ukrainy” - donosi Ukrinform, zsyłając się się na ambasadę Niemiec w Kijowie.

Jak poinformowała misja dyplomatyczna, Stały Przedstawiciel Niemiec przy Radzie Europy Rolf Mafael i zastępca Sekretarza Generalnego Rady Europy Gabriella Battani-Dragoni podpisali 7 grudnia porozumienie, na mocy którego Niemcy wnoszą tak istotny wkład w „Plan Działania Rady Europy”.

„Jako przewodniczący Komitetu Ministrów Rady Europy Niemcy wspierają reformatorskie wysiłki Ukrainy. Aby okazać nasze poparcie, wnieśliśmy ważny wkład finansowy w Plan Działań Rady Europy dla Ukrainy, podobnie jak w zeszłym roku”- powiedziała Anka Feldhusen, Ambasador Republiki Federalnej Niemiec na Ukrainie.

W 2019 r. Berlin przeznaczył również 1 mln euro na wsparcie Planu, największego wkładu, jaki Niemcy kiedykolwiek przekazały na podobne plany działania Rady Europy w innych krajach.

Obecne zatwierdzenie dalszego poparcia nastąpiło kilka tygodni po objęciu przez kraj przewodnictwa w Komitecie Ministrów Rady Europy. Do końca swojej prezydencji pod koniec maja 2021 roku Niemcy planują zająć się takimi kwestiami, jak wzmocnienie praw człowieka i praworządność; tworzenie standardów praw człowieka w dziedzinie sztucznej inteligencji; traktowanie dyskryminujących oświadczeń; ochrona mniejszości i młodzieży itp.

Przypomnijmy, „Plan Działania Rady Europy dla Ukrainy na lata 2018-2022” To wspólna inicjatywa Rady Europy i władz Ukrainy, której celem jest towarzyszenie Ukrainie w jej wysiłkach na rzecz zmiany ustawodawstwa, instytucji i praktyk zgodnych z europejskimi standardami w dziedzinie praw człowieka, praworządności i demokracji oraz wspieranie kraju w wypełnianiu jego zobowiązań państwo członkowskie Rady Europy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-