Ministerstwo Spraw Zagranicznych widzi Ukrainę jako pełnoprawnego członka NATO w 2030 roku

Ministerstwo Spraw Zagranicznych widzi Ukrainę jako pełnoprawnego członka NATO w 2030 roku

wideo
Ukrinform
Ministerstwo Spraw Zagranicznych widzi Ukrainę jako pełnoprawnego członka NATO w perspektywie dziesięciu lat i uważa, że danie naszemu krajowi Planu Działań na rzecz Członkostwa będzie potężnym impulsem do spełnienia kryteriów członkostwa – powiedziała pierwsza wiceminister spraw zagranicznych Emine Dżaparowa w wideo, komentując raport eksperta „NATO-2030: Zjednoczeni dla nowej ery” zaprezentowany 3 grudnia.

Dżaparowa zwróciła uwagę na zaangażowanie Ukrainy we wzmocnienie wymiaru politycznego Sojuszu w ramach koncepcji NATO 2030, a także potwierdziła zaangażowanie Sojuszu w politykę „otwartych drzwi” w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO i zwiększenia zaangażowania z partnerami wschodnimi, w tym Ukrainą i Gruzją.

„Ukraina jest optymistą. W 2030 roku widzimy siebie jako pełnoprawnego członka Sojuszu”- powiedziała Dżaparowa.

Jej zdaniem w tym kontekście dostarczenie Ukrainie Planu Działań na rzecz Członkostwa” będzie nowym, potężnym bodźcem do dalszych postępów poprzez reformy i mobilizację wysiłków w celu spełnienia kryteriów członkostwa.

Przypomnijmy, Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg był gospodarzem spotkania ministerialnego sojuszników i partnerów na szczeblu ministrów spraw zagranicznych w dniach 1-2 grudnia. Podczas pandemii spotkanie odbyło się interaktywnie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-