Ukraina przekazała listę 11 osób do wymiany więźniów z Rosji – Krawczuk

Ukraina przekazała listę 11 osób do wymiany więźniów z Rosji – Krawczuk

Ukrinform
Ukraina przekazała stronie rosyjskiej listę 11 osób dla wzajemnego uwolnienia do końca roku – powiedział w wywiadzie dla „Hromadskie” szef delegacji ukraińskiej w TGK, pierwszy prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk.

„Podaliśmy dokumenty na 11 osób. Są w pełni gotowe. Czekamy na odpowiednie zgłoszenia od ORDLO. Ponieważ ta wymiana nie jest tylko jednostronną akcją. Jak dotąd nie widzimy takich kroków ze strony ORDLO” - powiedział Krawczuk.

Według niego ostatecznym celem Ukrainy jest wymiana „każdego na każdego”.

Ostatnia wymiana w Donbasie odbyła się 16 kwietnia. Biuro prezydenta podało, że uwolniono 20 Ukraińców. Kontrolowane przez Rosję grupy DRL i ŁRL twierdziły, że strona ukraińska przekazała 14 osób.

Przypomnijmy: strona ukraińska w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej proponuje przeprowadzenie wymiany więźniów do 24 grudnia br.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-