Kijów zareagował na manipulacje Moskwy dotyczące „planu Krawczuka”

Kijów zareagował na manipulacje Moskwy dotyczące „planu Krawczuka”

Ukrinform
Ukraina będzie nadal podejmować wszelkie wysiłki, aby pokojowo rozwiązać konflikt i wdrożyć porozumienia osiągnięte w ramach formatu normandzkiego i TGK – powiedziało w komentarzu Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy w związku z ostatnimi wypowiedziami Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej w sprawie realizacji przez Ukrainę Porozumień mińskich, donosi Ukrinform.

„17 listopada rosyjskie MSZ opublikowało komentarz swojego oficjalnego przedstawiciela w związku z niedawnym niemiecko-francuskim oświadczeniem o uregulowaniu konfliktu w Donbasie. Wysoka ocena wysiłków Ukrainy na drodze do konsekwentnej realizacji Porozumień mińskich przez ministerstwa spraw zagranicznych Niemiec i Francji spowodowała lawinę bezpodstawnej krytyki i manipulacyjnych oskarżeń w rosyjskim MSZ" - czytamy w komunikacie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwróciło uwagę, że wypowiedzi te były nieprawdziwe i były nieudaną próbą uzasadnienia dalszej agresywnej polityki Rosji wobec Ukrainy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy kategorycznie odrzuca oskarżenia oficjalnego przedstawiciela MSZ Rosji o próby „wyparcia się Porozumień mińskich” przez stronę ukraińską - Ukraina, z aktywną rolą Niemiec i Francji w formacie normandzkim, będzie nadal podejmować wszelkie wysiłki w celu pokojowego rozwiązania konfliktu i realizacji porozumień osiągniętych w ramach formatu normandzkiego i TGK”- poinformowało MSZ.

Przypomnijmy, szef ukraińskiej delegacji do TGK , pierwszy prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk, powiedział, że Ukraina przygotowała „Wspólny plan działania” dla Trójstronnej Grupy Kontaktowej, który zawiera propozycję całkowitego zakończenia konfliktu i zdemilitaryzowania ORDLO w celu stworzenia warunków do wyborów lokalnych w marcu 2021.

Na spotkaniu doradców przywódców „Czwórki Normandzkiej” podczas wideokonferencji 13 listopada omówiono przygotowany przez stronę ukraińską plan działania na rzecz pokoju w Donbasie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-