Arestowicz stwierdził, że Rosja jest gotowa do dyskusji o „planie Krawczuka”

Arestowicz stwierdził, że Rosja jest gotowa do dyskusji o „planie Krawczuka”

Ukrinform
Strona rosyjska jest gotowa do rozmówna temat ukraińskiego planu działania na rzecz pokoju w Donbasie – powiedział Ołeksij Arestowycz, doradca delegacji ukraińskiej w Trójstronnej Grupie Kontaktowej, na antenie stacji „Ukraina 24”, donosi Ukrinform.

„Ale jeśli umówiliśmy się na spotkanie, to najwyraźniej oznacza to, że Rosja jest gotowa to rozważyć. Ponadto rozważyła to na zgromadzeniu i na spotkaniu podgrup politycznych. Oznacza to, że są gotowi do rozmowy. A to „nie odpowiada” i tak dalej - to zwykła retoryka, którą słyszymy od wielu lat. Jednak wiele zrobiono i wiele zostanie zrobione. Mam powściągliwy optymizm w tej sprawie” - powiedział.

Jak twierdzi, Rosja z góry oświadczyła, na wszelki wypadek, że plan ten narusza Porozumienia mińskie. Ale podczas rozmów doradców politycznych, Niemcy i Francja poparły ukraiński plan i stwierdziły, że jest on zgodny z Porozumieniami mińskimi i daje możliwość ich realizacji.

Przypomnijmy, szef ukraińskiej delegacji do TGK , pierwszy prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk, powiedział, że Ukraina przygotowała „Wspólny plan działania” dla Trójstronnej Grupy Kontaktowej, który zawiera propozycję całkowitego zakończenia konfliktu i zdemilitaryzowania ORDLO w celu stworzenia warunków do wyborów lokalnych w marcu 2021.

Na spotkaniu doradców przywódców „Czwórki Normandzkiej” podczas wideokonferencji 13 listopada omówiono przygotowany przez stronę ukraińską plan działania na rzecz pokoju w Donbasie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-