Zełenski o wymianie - Ukraina przesłała listy, czekamy na odpowiedź

Zełenski o wymianie - Ukraina przesłała listy, czekamy na odpowiedź

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina przekazała spiski do wymiany więźniów Specjalnemu Przedstawicielowi OBWE w Trójstronnej Grupie Kontaktowej Heidi Grau i oczekuje na odpowiedź drugiej strony - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas spotkania z dziennikarzami na punkcie kontrolnym „Szczastia” w Donbasie - donosi korespondent Ukrinform.

„Dostarczyliśmy dziś pani Heidi Grau listy z naszej strony, wszystkie te spiski zostały uzgodnione, czekamy na odpowiedź z drugiej strony” - powiedział Zełenski i zauważył również, że kwestia wymiany zostanie podniesiona na spotkaniu Trójstronnej Grupy Kontaktowej.

Głowa państwa poinformował, że kolejne posiedzenie TGK zaplanowano na wtorek i środę (10-11 listopada, red.).

Przypomnijmy, jednym z ustaleń szczytu przywódców „formatu normandzkiego” 9 grudnia 2019 roku w Paryżu była wymiana „wszystkich na wszystkich”.

5 listopada szef ukraińskiej delegacji Leonid Krawczuk w TGK , powiedział, że Ukraina przygotowała „Wspólny plan działania” dla Trójstronnej Grupy Kontaktowej, który zawierał propozycję całkowitego zakończenia konfliktu i zdemilitaryzowania ORDLO w celu stworzenia warunków do wyborów samorządowych 31 marca 2021 roku.

Również w tym planie mówi się, że wymiana osądzonych powinna nastąpić nie później niż 15 grudnia 2020 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-