Poroszenko - Ukraina to kraj bohaterów, którym zawdzięczamy niepodległość

Poroszenko - Ukraina to kraj bohaterów, którym zawdzięczamy niepodległość

wideo
Ukrinform
Ukraina to kraj bohaterów, którzy bronili Ojczyzny przed Leninem i Trockim, Hitlerem i Stalinem, i którzy bronią jej przed Putinem – powiedział piąty Prezydent Ukrainy, lider „Europejskiej Solidarności” Petro Poroszenko w przemówieniu z okazji Dnia Obrońcy Ukrainy, donosi Ukrinform.

„Ukraina to kraj bohaterów, którym zawdzięczamy niepodległość. Bohaterowie różnych pokoleń i epok, w różnym wieku i różnej płci. Żona księcia i Kozacy. Armia Ukraińskiej Republiki Ludowej i Ukraińska Powstańcza Armia. Ukraińcy, którzy bronili Ojczyzny przed Leninem i Trockim, Hitlerem i Stalinem. A i ci, którzy bronią go teraz przed Putinem” - powiedział Poroszenko.

Zauważył, że ludzie o zdecydowanych poglądach powstrzymali rosyjską agresję, armia stała się przygotowana, pewna siebie i silna.

„Obrońcy państwowości nie pozwolą na przekroczenie czerwonych linii. Bo te czerwone linie są tego samego koloru, co krew tysięcy obrońców Ukrainy, którzy zginęli w obronie Ojczyzny ... Naród szanuje i poważa swoją armię. Jesteśmy z tego dumni. Siły Zbrojne mają najwyższą władzę w społeczeństwie - większą niż którykolwiek z prezydentów” - powiedział.

Poroszenko zaznaczył, że Ukraińcy chcą jedynie pokoju, ale większość z nas rozumie, że dyplomacja może odnieść sukces tylko wtedy, gdy opiera się na silnej armii.

Jak informowano, co roku 14 października obchodzony jest Dzień Obrońcy Ukrainy. Jest obchodzony razem z dniem Pokrowy - Świętem Opieki Najświętszej Bogurodzicy, a jednocześnie z Dniem Ukraińskich Kozaków i Dniem Ukraińskiej Powstańczej Armii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-