Andrzej Duda uhonorował ofiary Hołodomoru w Kijowie

Andrzej Duda uhonorował ofiary Hołodomoru w Kijowie

wideo
Ukrinform
Prezydent RP Andrzej Duda złożył symboliczny koszyk z kłosami pszenicy przed pomnikiem ofiar Wielkiego Głodu w latach 1932-1933.

Uroczystość była transmitowana na Facebooku przez Kancelarię Prezydenta RP - donosi Ukrinform.

Przypomnijmy, 11 października prezydent Polski Andrzej Duda przybył z trzydniową wizytą na Ukrainę.

Dziś jeszcze Andrzej Duda spotka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, przewodniczącym Rady Najwyższej Dmytro Razumkowem i premierem Denysem Szmyhalem. Rozmowy dotyczyć będą stosunków dwustronnych, aspiracji euroatlantyckich Ukrainy, a także kwestii bezpieczeństwa w regionie, w tym sytuacji na wschodzie Ukrainy i Białorusi. Rozmowy będą dotyczyły również kwestii historycznych. W Kijowie spotkają się również szefowie Instytutów Pamięci Narodowej Polski i Ukrainy Jarosław Szarek i Anton Drobowycz.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-