Jermak i Stefaniszyna we Włoszech omówili z ministrem spraw zagranicznych sytuację w Donbasie

Jermak i Stefaniszyna we Włoszech omówili z ministrem spraw zagranicznych sytuację w Donbasie

zdjęcie
Ukrinform
Wicepremier ds. Integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy Olha Stefaniszyna spotkała się w Rzymie z ministrem spraw zagranicznych Włoch Luigim Di Maio.

W spotkaniu uczestniczył także Szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak – poinformowało BP, donosi Ukrinform.

„Rozmówcy omówili sytuację w Donbasie i wznowienie procesu pokojowego” - czytamy w oświadczeniu.

BP zauważyło, że Di Maio podkreślił swoje poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Odnotował przestrzeganie ogólnego zawieszenia broni w Donbasie i wyraził nadzieję na pozytywny rozwój negocjacji w sprawie realizacji Porozumień mińskich.

Podczas spotkania omówiono także wzmocnienie stosunków dwustronnych, w tym współpracy gospodarczej i handlowej. Omówiono także przygotowania do posiedzenia Ukraińsko -Włoskiej Rady ds. Współpracy Gospodarczej, Przemysłowej i Finansowej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-